Menu

Christo: Chůze po vodě

25. 6. 2020

Jedinečný, zcela otevřený pohled do tvůrčí dílny muže, jehož neotřelé konceptuální instalace měnily tvář ikonických míst po celém světě.

Christo je legendou konceptuálního umění, muž, pro kterého není žádný nápad nerealizovatelný a žádné dimenze příliš megalomanské. Slavné světové monumenty zabalil a umožnil nám spatřit je v úplně jiném kontextu. Všechny tyto instalace realizoval s Jean-Claude, svou uměleckou partnerkou a manželkou. Její smrt v roce 2009 byla pro Christa natolik bolestnou událostí, že přerušil svou uměleckou činnost. Nákladný projekt Plovoucí mola byl v roce 2016 náročným návratem zpět. Dokument Andreje Paounova je pohledem za kulisy legendy jménem Christo, biografickým portrétem i zábavnou poklonou muži, jehož umanutost nerespektuje jakékoli hranice.

V kinech a online

Původní název
Christo - Walking On Water
Rok výroby
2018
Režie
Andrej Paounov
Země
Itálie, USA, Německo, Spojené arabské emiráty
Produkce
Valeria Giampietro, Izabella Tzenkova
Jazyk
Anglicky
Nosiče
DCP, MP4
Střih
Andrej Paounov, Anastas Petkov
Přístupnost
přístupný
Stopáž
105 min.
Žánr
Dokumentární
Premiéra
25/6/2020

Režie

Bulharský režisér a scenárista ANDREJ PAOUNOV prorazil svými dokumentárními snímky, např. Georgi a motýli (vítěz kategorie krátkých dokumentů na festivalu IDFA 2004), Problémy s komáry a jiné příběhy (Týden kritiky Cannes 2007) a Chlapec, který byl králem (uvedeno na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu). Jeho filmy se promítaly na více než 150 mezinárodních festivalech a získaly více než 40 ocenění. V současné době je ve fázi preprodukce svého prvního celovečerního narativního snímku Leden.

Ocenění

MFF Locarno 2018 - oficiální výběr
MFF Toronto 2018 - oficiální výběr

Ke stažení