Menu

JÁ, MARIA CALLAS

25. 10. 2018

Poprvé, čtyřicet let po své smrti, vypráví nejslavnější operní pěvkyně všech dob Maria Callas svůj příběh – a to vlastními slovy.

Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén. Skrze ně snímek Toma Volfa odhaluje podstatu výjimečné ženy, která se ze skromných začátků v New Yorku stala zbožňovanou mezinárodní superstar. Nechybí ani intimní vhled do jejích obav, strachů a depresí: Callasovou tu slyšíme mluvit o umění, rodině, ale i milostné zradě. Ve filmu uvidíte mimo jiné záběry s osobnostmi jako jsou Aristoteles Onassis, Marilyn Monroe, Alain Delon, Yves Saint-Laurent, John F. Kennedy, Luchino Visconti, Winston Churchill, Grace Kelly a Liz Taylor.

V kinech a online

Původní název
Maria by Callas
Rok výroby
2017
Režie
Tom Volf
Země
Francie
Scénář
Tom Volf
Jazyk
francouzsky, anglicky s českými titulky
Nosiče
DCP, MP4, BD
Střih
Janice Jones
Přístupnost
přístupný
Stopáž
113 min.
Hrají
Fanny Ardant, Maria Callas, Aristotle Onassis, Vittorio De Sica, Pier Paolo Pasolini, Omar Sharif
Premiéra
25/10/2018
Monopol
23/11/2022
„Ryzí hold Marii Callas jakožto geniální umělkyni, která se cele oddala svému publiku.“
Variety
„Nezpochybnitelnou kvalitou Volfova filmu je jak jeho zjevná láska a oddanost Callasové, tak i autorovo nutkání zkompletovat veškerý relevantní materiál, který hovoří o její velikosti a životním příběhu.“
The Hollywood Reporter
„Pro milovníky opery naprostá nutnost.“
NOW Toronto

Ke stažení