Menu

STEHY

5. 9. 2019

Ana žije zdánlivě poklidný život švadleny a matky dospělé dcery. Hluboko uvnitř ji ale sžírá traumatický zážitek. Před dvaceti lety ji bylo okamžitě po porodu oznámeno, že její dítě zemřelo. Ana tomu ale odmítá uvěřit. Sílí v ní podezření, že novorozeně jí bylo ukradeno a skončilo v jiné rodině.

Film Miroslava Terziče vychází hned z několika skutečných případů „uloupených novorozeňat“, které nedávno otřásly srbskou společností a mistrně kombinuje intimní drama a napínavý thriller. Hnací silou filmu je bezchybná Snežana Bogdanovič v hlavní roli ženy, která volí mezi rozumem a mateřským instinktem. OCENĚNÍ/FESTIVALY Europa Cinemas Label Award, Berlinale 2019 Cena pro scénář a herečku, Las Palmas 2019

V kinech a online

Původní název
Šavovi
Rok výroby
2019 
Režie
Miroslav Terzič
Země
Srbsko
Scénář
Elma Tataragic
Jazyk
srbsky s českými titulky
Kamera
Damjan Radovanovič
Nosiče
DCP, MP4
Střih
Milena Z. Petrovič
Přístupnost
bez omezení
Hudba
Aleksandra Kovač
Stopáž
97 min.
Hrají
Snežana Bogdanovič, Jovana Stojiljkovič, Vesna Trivalič, Ksenija Marinkovič
Žánr
drama
Premiéra
5/9/2019
Monopol
11/3/2026

Režie

Bělehradský rodák Miroslav Terzič je režisérem dvou filmů, které se zaměřují na problematické kapitoly z dějin jeho vlasti. Ve filmu Ustanička ulica (2012) se věnoval vyšetřování válečných zločinů, ve svém druhém filmu Stehy zkoumá případy novorozenců, které byly odebrány matkám po narození. S tímto dramatem pronikl do prestižní sekce Panorama na Berlinale a v divácké soutěži obsadil druhé místo. V jeho režijním stylu se prolíná odtažité pozorovatelství s inklinací k thrillerovému napětí.

 

 

Ocenění

  • Europa Cinemas Label Award, Berlinale 2019
  • Cena pro scénář a herečku, Las Palmas 2019

Ke stažení