Menu

ŽIVOT ZA ŽIVOT

20. 7. 2017

Vše začíná v noci, tři mladí surfaři na bouřlivém moří. O několik hodin později, po cestě domů, dochází k nehodě. Vše je zcela závislé na životě v nemocnici v Le Havre, Simonova existence je jenom iluzí. Mezitím v Paříži čeká žena transplantaci orgánu, který jí dá nový život….

Film byl nominován v roce 2017 na cenu César za nejlepší adaptovaný scénář, dále v kategorii Nejlepší film na festivalech Ghent IFF 2016, Valladolid IFF 2016 a Venice Film Festival 2016 a také na Platform Prize na IFF v Torontu. Předpremiéra filmu Život za život se konala na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

V kinech a online

Původní název
Réparer les vivants (angl. název Heal the Living)
Rok výroby
2016
Režie
Katell Quillévéré
Země
Francie, Belgie
Scénář
Katell Quillévéré, Gilles Taurand
Produkce
David Thion, Justin Taurand, Philippe Martin
Jazyk
francouzsky s českými titulky
Kamera
Tom Harari
Nosiče
DCP, MP4, DVD
Střih
Thomas Marchand
Hudba
Alexandre Desplat, Florent Klockenbring
Stopáž
103 min.
Hrají
Tahar Rahim, Emmanuelle Seigner, Anne Dorval, Bouli Lanners, Kool Shen, Monia Chokri, Alice Taglioni, Karim Leklou, Finnegan Oldfield, Théo Cholbi, Alice de Lencquesaing, Galatéa Bellugi, Andranic Manet
Premiéra
20/7/2017
Monopol
15/11/2023

Režie

Katell Quillévéré je francouzská scenáristka a filmová režisérka. V letech 2003–09 natočila čtyři krátké autorské snímky a v roce 2010 realizovala svůj první celovečerní titul Un poison violent, citlivě vyprávějící o složitém dospívání dívky z katolické internátní školy, za nějž získala Cenu Jeana Viga.

Zajímají ji především vztahy a mezilidské citové vazby, v následujícím filmu Suzanne (2013) se zprvu podpírající sesterská a otcovská láska stane pro mladou ženu tíživým břemenem. Za scénář ke svému nejnovějšímu psychologickému dramatu, jehož předlohou se stal oceňovaný stejnojmenný román Maylis de Kerangalové, byla Quillévéré nominována na Césara za nejlepší adaptaci.

Ke stažení